Haber

Başkan Yardımcısı Oktay, trafik kazasında şehit olan 2 askerin aileleriyle telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, askeri aracın şarampole devrilmesi sonucu şehit olan Nakliyat Müteahhidi Er Ali Arslan ve Uzman Çavuş Muammer Ay’ın aileleriyle telefonda görüştü.

Oktay, şehid Arslan’ın kardeşi İsmail Arslan ile şehidin babası Bahattin Ay’a ve telefonla aradığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da başsağlığı ve sabır diledi.

Şehit ailelerinin şehitlerin Türk devletine emaneti olduğunu vurgulayan Oktay, “Biz ve devletimiz her şeyimizi şehitlerimize borçluyuz. Üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Başımız sağolsun. Allah şehitlerimizi rahmet eylesin. cennet ve güzellik ile.” dedim.

Türkiye-İran sınır hattında güvenlik duvarı yanındaki yolda arama ve tarama yapan askeri aracın çarpması sonucu ağır yaralanan Mühendis Çavuş Muammer Ay ve Sözleşmeli Taşımacılık Er Ali Arslan kar nedeniyle şarampole düştü. ve dünkü buzlanma ve Doç. Yaşar Eryılmaz, Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde şehit oldu.

Şehit Kontratlı Er Ali Arslan, Yozgat’ın Çekerek ilçesine bağlı Kuzgun köyünde, şehit Uzman Çavuş Muammer Ay ise Antakya Şehitliği’nde toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu