Yaşam

Bornovalı depremzedelere psikolojik destek

Bornova Belediyesi deprem sonrası ihtiyaç sahipleri için manevi takviyeye başlıyor.

Ücretsiz Bireysel Danışmanlık Hizmeti, bölgeden gelip Bornova’ya yerleşen Bornovalılar ile olaylardan duygusal olarak etkilenen Bornovalılar için de geçerli olacak. Belediye bünyesindeki uzmanlar, depremden etkilenerek Bornova’ya gelenleri ikamet ettikleri yerde ziyaret ederek, gelecek talep doğrultusunda randevu alacak. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Yaşadıkları felaketi ve geleceğe dair hissettikleri belirsizliği aşmalarına yardımcı olmak istiyoruz. Bunun için uzmanlarımız kendileriyle görüşerek durumlarını yakından takip edecekler.”

Depremden etkilenen vatandaşlar için yardım ve destek faaliyetlerini sürdüren ve ilçeye gelen depremzedelere tesislerini açan Bornova Belediyesi, psikososyal destek ve danışmanlık hizmeti vermek için de çalışmalara başladı. Ücretsiz olarak verilecek Bireysel Danışmanlık Hizmeti, talep eden depremzedelerle birlikte ilçede yaşayan ve deprem korkusu yaşayan vatandaşlara da verilecek. Hizmet kapsamında belediyede görev yapan 2 psikolog ve 1 aile danışmanı depremzedelerin kaldığı tesisleri ziyaret ederek birebir görüşmeler yapacak. Randevular da gelen talepler doğrultusunda yapılacak.

Görüşmeler Bornova Belediyesi Kültür Merkezi ve Çamdibi Bayan Uygulama Merkezi’nde yapılacak. Çalışmanın amacı beyin sarsıntısının yarattığı zorluklar ve gerginlikle baş etmekte zorlanan yetişkinlerin yaşadıkları süreci en az psikolojik hasarla atlatabilmeleridir.

“Zor günleri dayanışmayla aşacağız”

Ülkenin zor günlerden geçtiğini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Dayanışma ile bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Başta depremden etkilenen vatandaşlarımız olmak üzere herkesin yanında olmaya devam edeceğiz. Belediyemizde görev yapan psikolog ve aile danışmanı arkadaşlarımız deprem bölgesinden ilimize gelen depremzedeler ve depremden etkilenen Bornova halkı için ücretsiz psikososyal destek hizmeti verecek. Ülkemizi derinden sarsan depremin toplumumuz üzerinde yarattığı psikolojik travmanın etkilerini azaltmak istiyoruz.” söz konusu.

Belediyenin bu hizmetinden yararlanmak isteyenler 0 232 999 29 29, 2151-2152 numaralı telefonu arayarak da bilgi ve randevu alabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

puturge-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu