Haber

Hayatını riske attı… Enkazda oğlunun okul kitabını aradı.

Hayatını riske attı… Enkazda oğlunun okul kitabını aradı.

Depremzedeler mal kurtarmak için acele ediyor

ADIYAMAN – Adıyaman’da enkaz altından hayatlarını kurtaran depremzedeler, bu kez eşyalarını kurtarma telaşına girdi. Çocuğunun kitaplarını almak için enkaza giden bir kadın, depremin hemen ardından çocuğunun kitabını sorduğunu söyledi.

6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde binlerce binanın yıkılıp hasar gördüğü Kahramanmaraş merkezli Adıyaman’da vatandaşlar eşyalarını kurtarmanın yollarını arıyor. Bir an önce yıkılması gereken ağır hasarlı ve hasarlı binalara girerek eşyalarını çıkarmaya çalışan vatandaşlar canlarını hiçe sayıyor.

Bazı vatandaşlar, tamamen yıkılan evlerinin enkazının ortasındaki birkaç küçük değerli eşyasını kurtarmaya çalıştı. Çocuğunun kitaplarını almak için enkazdan sağ kurtulan bir bayan, beyin sarsıntısının hemen ardından çocuğunun kitabını istediğini söyledi.

Ağır hasarlı ve harap durumdaki binalara tehlikeli bir şekilde girenlere karşı polis ekipleri sürekli devriye geziyor. Vatandaşlara tehlikeli yapılardan uzak durmaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

agacorenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu