Haber

Türk ve yabancı sanatçılar depremden etkilenenlere destek olmak için çalışmalarını paylaştı

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda sanatçı, depremden etkilenenler için sosyal medya hesaplarından sanatsal paylaşımlar yaptı.

Fransa’da doğup Amerika’da büyüyen Çin asıllı çellist Yo-Yo Ma, sosyal medya hesabından kısa bir video yayınladı.

Ahmet Adnan Saygun’un depremde hayatını kaybedenler için hazırladığı “Partita”yı yorumlayan sanatçı, “Türkiye ve Suriye’deki tüm dostlarımıza… Sevgi ve dualarımız sizinle. Bu modül, depremde hayatını kaybedenler için. umudunu kaybetmeden hayat kurtar.” ifadelerini kaydetti.

Dijital Sanatçı Hüseyin Şahin, grafik tasarımını “artside” adlı Instagram hesabında yayınladı.

Şahin, sosyal medya kullanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği tasarımla ilgili şunları yazdı:

“Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tüm yaralılara acil şifalar diliyorum. Maalesef depremle ilgili yeterli hassasiyetimiz ve ekipmanımız yok. Çok büyük bir felaketti. İnşallah bir daha olmaz. Geçmiş olsun. hepimize geçmiş olsun.Başta sevdiklerini kaybedenlere olmak üzere güzel milletime sağlıklar diliyorum.Bunda da hep bir aradayız.Günleri de atlatacağız…”

“Ümmetimin yanında kim var, Allah onlardan ebediyen razı olsun”

Karikatürist Dağıstan Çetinkaya, deprem temalı bir çizim paylaşarak, “Kendimizi çaresiz hissettiğimiz bu günlerde milletimin yanında kim var, Allah onlardan ebediyen razı olsun.” sözlerini verdi.

Çizer Robin Yayla ise “Türkiye haritasıyla dayanışma için uzanan bir kol” çizimini resmederek, “Dünyanın dört bir yanında bu mesajı okuyanlar, sarsıntıların enkazı altında insanımızın yardımına ihtiyacı var.” ile paylaştı.

Kolaj yöntemiyle aylık gündem özetleri çıkarmasıyla tanınan “ALPGENART” isimli sanatçı, Instagram hesabında gözleri yaşaran deprem fotoğrafı yayınladı.

haberbiga.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu