Haber

Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nı Türkiye kazandı

Türkiye, Arnavutluk’ta düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda kazandığı 15 madalya ile podyumda üst sıralara yükseldi.

Satranç Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Avrupa Satranç Birliği’nin (ECU) Durraç kentinde 25 ülkeden 7-17 yaş arası 212 sporcunun katılımıyla düzenlediği şampiyonada Türkiye’yi 26 sporcu temsil etti.

Türkiye 6 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya ile birinci, Gürcistan 8 madalya ile ikinci, Azerbaycan 5 madalya ile üçüncü oldu.

Milli sporcu Bora Şahin, Masal Budumlu, Görkem Ünsal, Hayri Beyhun Şenel, Hasan Hüseyin Çelik ve Zeynep Çiftçi altın, Bora Savran, Selin Torun, Miraç Melih Topuz, Metehan İhtimam gümüş, Ali Poyraz Uzdemir, Ali Varyemez, Mert Can Seviğ, Zeynep Acar bronz madalya ise Elifnaz Akat’ın oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen federasyon başkanı Gülkız Tülay, milli sporcuların organizasyonda büyük bir başarıya imza atarak kendilerini gururlandırdığına değindi.

“Avrupa’dayız, dünyada ve olimpiyatlarda Türk satrancı var.” Tülay, “Cumhuriyetimizin 100. yılında yeni bir yüzyıla girerken umutlarımız ve heyecanımız çok yüksek. Yeni başarılar bizi bekliyor. Geçen yüzyılda büyük başarılar elde ettik. Artık yeni yüzyıla hazırız. ” değerlendirmesini yaptı.

gunyuzu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu