Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Gençlere Kitap Kart Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmirli esnafın da desteklediği Kitap Kart projesi ile 17-20 yaş arası gençler deneme kitabı alabilmeleri için 250 lira destek verecek. Kitap Kart bazında satın almak isteyen gençler gencizmir.com adresinden başvuru yapabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi eğitimde fırsat eşitliği unsuru ile gençlere Kitap Kart eki verecek. Kitap Kart projesinden yararlanmak isteyen gençler için başvurular başladı. Sosyal Projeler Daire Başkanlığı ile İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Odası işbirliğiyle imzalanan anlaşma ile gençlere yönelik Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS), Temel Yeterlilik Sınavı (TYT), Alan Yeterlilik Sınavı (AYT), Yabancı Dil Sınavı (YDT) hazırlık kitabı (deneme kitabı, konu Konu anlatımlı kitap, yaprak deneme vb. alabilmeleri için kartlara 250 TL bakiye yüklenecektir).

250 LİRALIK KİTAP DESTEĞİ

SMS İLE BİLGİLENDİRİLECEKSİNİZ

İzmir’de yaşayan 17-20 yaş arası gençlerin başvuruları incelenecek ve Kitap Kart desteği almaya hak kazananlar SMS ile bilgilendirilecek. Uzak ilçelerde yaşayan gençler için İzmir Tarihi Kömür Gazı Fabrikası, Gençizmir Gençlik Kampüsü, Örnekköy Gençizmir Gençlik Merkezi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler noktalarından Kitap Kartı dağıtımı yapılacak.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu